logo

6 grožio įpročiai, kurie sendina

2021-07-25

Kaip ateina laikas atlikti spintos reviziją, taip kartais nuo karto būtina peržvelgti savo kosmetinę bei grožio ritualus. Kažkada atrastas puikiai tinkantis kremas, po kelių metų gali netikti dėl savo sudėties, bei odos pakitimų.

Tačiau, šį kartą kalbėsime ne apie kosmetikos priemones ar jų pasirinkimą, o apie įpročius, kurie išvaizdai prideda ne vienerius metus. Visos norime kuo ilgiau atrodyti jauniau ir turėti švytinčią odą. Todėl kartais nevertėtų griebtis brangiai kainuojančių kremų ar gerti reklamuojamų gėrimų ir pan. Prieš perkant naują kosmetikos priemonę, vertėtų peržvelgti savo grožio rutiną bei kasdieninius įpročius.

Labiausiai sendinantys grožio įpročiai, kuriuos būtina pakeisti:

1 Veido servetėlės

Pati niekuomet nenaudoju makiažo servetėlių, išskyrus tuos atvejus, kai keliauju, tačiau yra daugelis moterų, kurioms jos atstoja kasdienines veido valymo priemones.

Nepaisant to, kad tokios priemones netausoja gamtos, bet ir gali nemenkai pakenkti veido būklei. Daugumoje drėgnų servetėlių sudėtyje yra į ploviklius panašių cheminių elementų bei alkoholio, kuris išsausina odą, pašalinus natūralų odos PH balansą.

Negana to, valymas servetėle neprilygsta švelnaus veido prausiklio nuplaunamu vandeniu. Nuvalius veidą servetėle gali būti nepašalinti visi nešvarumai, o valymo būdas prilygstamas šiurkščiu. Juk norint kuo švariau nuvalyti makiažo likučiu, dažnai galime nepajusti, kai oda patempiama ar smarkiau paspaudžiama.

2 UV žala yra didžiausia ankstyvojo senėjimo priežastis, todėl būtina savo odą apsaugoti. Priemonės, turinčios SPF filtrus būtinos ne tik saulėtu sezonu, juk UV spinduliai gali prasiskverbti pro debesis net ir ūkanotą dieną.

Daugelis pasikliauna makiažo pagrindu su SPF, tačiau ekspertų nuomone, to nepakanka norint apsisaugoti nuo kenksmingų UV spindulių. UV patekdami į odos sluoksnius mažina kolageno bei elastino kiekį, kuris svarbus odos stangrumui palaikyti. Dėl šios priežasties, rekomenduojama į savo grožio rutiną įtraukti produktus, turinčius SPF.

3 Perdėtas pudros naudojimas niekuomet nesuteikia odai grožio ir skaistumo. Esant smulkioms raukšlėms, pudra dar labiau jas paryškina, o oda atrodo sausesnė ir pilkesnė.

Norint pagerinti savo odos išvaizdą, rekomenduojama rinktis lengvesnės tekstūros kreminę pudrą arba tas, kuriose yra šviesą atspindinčių dalelių. Pastarųjų dėka, spindinčios dalelės atspindi šviesą ir smulkios raukšlės tampa mažiau matomos.

Birią pudrą geriau naudoti tik reikalui esant, arba tose vietose, kur oda linkusi riebaluotis ir blizgėti.

4 Drėgmės trūkumas

Dehidratuota oda – tai kelialapis į raukšlių ir senstančios odos pasaulį. Odos drėkinimas turėtų būti grožio rutinos sąrašo viršuje. Kad oda atrodytų skaisti ir jaunatviška, būtina ją nuolat drėkinti. Tam tinka drėkinamosios kaukės bei  drėkinamieji kremai.

5 Tamsus makiažas

Makiažo pagalba galima žmogui optiškai pridėti dešimtį metų ir juos nubraukti. Todėl netinkamai parinktos makiažo priemonės bei spalvos gali drastiškai pasendinti. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama rinktis šviesesnių, natūralių spalvų šešėlius, lengvai rausvus skaistalus bei lūpų dažus ar blizgį. Vengti tamsių akių apvadų, kurie ne tik pasendins, bet ir optiškai sumažins akis. O makiažo pagrindas neturi būti tamsesnis už natūralią odos atspalvį. Geriau naudoti vienu tonu šviesesnį nei tamsesni pagrindą.